03 November 2015

Vozidlá v úprave Mopar® na výstave SEMA 2015

 

  • Na výstave Specialty Equipment Market Association (SEMA) prezentuje značka Mopar® svoje najnovšie kreácie vytvorené zo sériových aj koncepčných produktov.
  • Koncepty Dodge Challenger GT AWD, Dodge Charger Deep Stage 3 a Dodge Dart GLH Concept patria medzi to najlepšie z produkcie športovo ladenej americkej značky.
  • Vozidlá Mopar® Chrysler 300 Super S a Chrysler 200 S naznačujú možnosti úprav prémiového a stredne veľkého sedanu prostredníctvom produktov Mopar®.
  • Kompaktný crossover Fiat 500X vo verziách Chicane a Mobe pre vyznávačov aktívneho životného štýlu.
  • Ram Rebel X, Ram Divemaster a Ram DragMaster predstavujú ultimatívne úpravy pre nadšencov off-roadov, potápačov a milovníkov pretekov na štvrť míle.
  • Tlačová konferencia v Las Vegas Convention Center so živým prenosom v 16:26 na https://livestream.com/FCALive/Mopar2015SEMA

 

V dňoch 3. až 6. novembra prezentuje značka Mopar® na výstave SEMA (Specialty Equipment Market Association) rozsiahlu paletu vozidiel upravených prostredníctvom sériových alebo prototypových dielov.

 

Úpravy na báze vozidiel Chrysler, Dodge, Jeep®, Ram a Fiat zaberajú v rámci expozície Mopar® SEMA obrovskú výstavnú plochu 15 345 m2. Okrem vozidiel sa tu prezentujú stovky produktov - od kolies po motory či sady pre zvýšenie podvozku.

 

„Paleta vozidiel, ktorú na výstave SEMA značka Mopar® prezentuje, demonštruje náš záväzok pomáhať majiteľom v úpravách ich vozidiel podľa špecifických prianí a životného štýlu," povedal Pietro Gorlier, riaditeľ pre komponenty FCA Global. „Nezáleží, či riadite SUV, pick-up, úžitkové vozidlo, kompaktný crossover, sedan či muscle car, Mopar ponúka produkty, ktoré umožnia prispôsobiť si podľa svojho želania akýkoľvek automobil."

 

Nasleduje niekoľko vozidiel upravených značkou Mopar® a vystavených na výstave SEMA.  

 

Dodge Challenger GT AWD Concept

Je to skutočný svalovec s motorom V8 a pohonom všetkých kolies. Dodge Challenger GT AWD Concept je jediné vozidlo svojho druhu, doslova celoročný muscle car, ktorý silu a výkon kombinuje s vynikajúcou trakciou.

 

Pri návrhu modelu Dodge Challenger GT AWD Concept značka Mopar® zámerne vynechala tradičnú paletu farieb a zvolila trochu neobvyklé riešenia. Okolie masky chladiča a koncových svetiel obklopuje oranžová línia v odtieni Header Orange, pričom celá karoséria je vyvedená v šedom odtieni Destroyer. Farba Header Orange sa potom ťahá spolu s kontrastným šedým pruhom Destroyer po celej hornej časti karosérie, ktorá je charakteristická matne čiernou povrchovou úpravou. Prúžky v odtieni Header Orange potom zdobia aj kryty vonkajších spätných zrkadiel.

Challenger GT AWD Concept posilňuje svoje proporcie vozidla muscle car prostredníctvom prototypovej sady karosérie a masívnych blatníkov ukrývajúcich koncepčné 20palcové päťlúčové kolesá Mopar®: šírka 10 palcov vpredu a 11 palcov vzadu. Kryty stredov kolies Mopar® sú vyvedené vo farbe karosérie a kol.

 

Súprava na úpravu karosérie bola inšpirovaná historickým štýlom Challengeru a vozidlu dodáva agresívnejší vzhľad prostredníctvom predného a zadného spojlera, ktoré nie sú len štýlové, ale aj funkčné. Ďalšie modifikácie sa týkali zadnej časti, vrátane hranatých koncoviek výfuku lakovaných práškovou, matne čiernou farbou, viečka palivovej nádrže v matne čiernom odtieni a s originálnou grafikou Mopar® a tiež koncepčného loga Mopar® Design na veku batožinového priestoru.

 

Interiér preberá štýl exteriéru prostredníctvom prešívania v odtieni Header Orange zdobiaceho kožené sedadlá Katzkin, stredovú konzolu, okolie radiacej páky a obloženie dverí. Sedadlá Katzkin sú upravené prostredníctvom tmavošedých semišových prvkov. Volant so sploštenou spodnou časťou zlepšuje ovládanie pri prudkých manévroch. Nechýbajú prahové lišty Mopar® s logom Challenger a koberec v batožinovom priestore.

 

Vozidlo je poháňané motorom 5.7 l HEMI® V-8 v kombinácii s osemstupňovou prevodovkou a paketom AWD, ktorý zabezpečuje prenos výkonu na všetky štyri kolesá. Pohonná jednotka s objemom 5,7 litra bola upravená prostredníctvom sady pre zvýšenie výkonu Scat Pack 3, ktorej výsledkom je ďalších 75 k a 60 Nm krútiaceho momentu.

 

Sada pre zvýšenie výkonu Scat Pack 3 maximalizuje prínos dosiahnutý sadami Scat Pack 1 a Scat Pack 2, a to pridaním nových hláv valcov, sacieho potrubia s lepším prúdením a tiež katalyzátora Mopar® so zvýšeným prúdením spalín, ďalej pridaním sady tesnení, výfukového potrubia, adaptéra výfuku, montážnych držiakov a rôzneho hardvéru. Samozrejme nechýbajú ani logá Scat Pack 3. Sada Scat Pack 3 podobe ako Scat Pack 1 a Scat Pack 2 zvyšuje výkon motora pri zachovaní továrenské záruky.

 

Prototypová sada pre úpravu zavesenia Mopar® približuje Challenger GT AWD Concept bližšie k vozovke, čím znižuje ťažisko a ponúka ovládateľnosť na úrovni závodných vozidiel. Súčasťou úprav sú aj výstuže vzpier zavesenia z produkcie Mopar® pre obe nápravy.

 

Dodge Charger Deep Stage 3

Model Dodge Charger Deep Stage 3 získal vďaka Moparu ďalších 75 koní. Vďačí za to sade pre zvýšenie výkonu Mopar Scat Pack 3. Mopar® dodal tiež rad ďalších sériových či prototypových doplnkov, takže nakoniec vznikla originálna, na výkon zameraná verzia jediného štvordverového vozidla v duchu muscle car.

 

Strieborná karoséria v odtieni Bullet je v hornej časti doplnená kontrastným matne čiernym povrchom. V tejto časti sa však farba karosérie objavuje v podobe pruhov lemovaných modrým odtieňom Mopar®. Celkový štýl v duchu Chargera z 60. rokov dopĺňa prototypová sada na úpravu karosérie Mopar®, ktorá zahŕňa predný spojler, bočné prahové nástavce, zadný spojler a jedinečnú odtrhovú hranu. Tieto prvky poskytujú nielen agresívnejší vzhľad, ale súčasne zlepšujú celkovú aerodynamiku vozidla.

 

Dodge Charger Deep Stage 3 jazdí na koncepčných tmavo bronzových 22palcových kolesách Mopar® Classic III s farebnými stredmi kolies Mopar. Predné blatníky sú opatrené potlačami Scat Pack 3, veko batožinového priestoru potom logom Mopar® Design.

 

Interiér vozidla zdobia koncepčné kožené sedadlá Katzkin, ktorá sa môžu pochváliť vygravírovaným logom R/T v čiernom odtieni a s modrým lemom. Táto kombinácia farieb dokonale korešponduje s prevedením karosérie. Sedadlá majú prvky z perforovaného semišu Katzkin. Lakťová opierka, veniec volantu a sedadla sú potom prešívané v modrom odtieni Mopar®. Z katalógu Mopar® pochádzajú prahové lišty ozdobené logom Charger, prémiové podlahové koberčeky a koberec batožinového priestoru s kovovým logom Dodge.

 

Dodge Charger Stage 3 je poháňaný motorom 5.7 l HEMI a nadopovaní tromi sadami Scat Pack, ktoré modifikujú sacie potrubie, výfukový systém a dodávajú olejový filter s nízkym odporom, nové výkonnostné vačkové hriadele, ventilové pružiny, spojovacie tyčky, zdvihátka a samozrejme nové tesnenia. Výsledkom je zvýšenie výkonu o 75 ka krútiaceho momentu o 60 Nm, čo zodpovedá použitia sady Scat Pack 3.

 

Sada znížených pružín Mopar® zlepšuje ovládateľnosť a zároveň vozidlu Charger Deep Stage 3 poskytuje sebavedomý až prísny vzhľad, čo je dané jeho výrazným priblížením k vozovke. Predné vzpery Mopar® Performance udržujú kolesá v kontakte s vozovkou aj v náročných pasážach. Pre zvládnutie mohutného výkonu slúži brzdová sada Mopar® Big Brake.

 

Dodge Dart GLH Concept

Dodge Omni GLH (Goes Like Hell) má vo viac ako 100ročnej histórii značky svoje pevné miesto a model Dodge Dart GLH Concept tomuto milovanému vozidlu z 80. rokov vzdáva hold.

 

Atletický a štýlový exteriér modelu Dodge Dart GLH Concept je vyvedený v čiernom odtieni Pitch Black a na prvý pohľad pôsobí, akoby sa chcel každú chvíľu vrhnúť vpred. Automobil má štandardnú prednú časť s prototypovými detailmi mriežky chladiča a hliníkovú kapotu Mopar® Performance. Sériový predný spojler, bočné prahové lišty a zadný difúzor sú súčasťou sady pre úpravu karosérie Mopar®, ktorá vozidlu pridáva na elegancii.

 

Červené doplnky v spodnej časti karosérie pripomínajú originálne Omni GLH. Dart GLH Concept jazdí na ľahkých 18palcových kolesách Mopar®, ktoré sú vyvedené v čiernom eloxe a doplnené stredovými krytmi Mopar®. O patričnú brzdnú silu sa stará vysoko výkonná brzdová sada Mopar®. Koncovky výfuku pridávajú dojem sily, veko batožinového priestoru potom zdobí logo Mopar® Design.

 

Vo vnútri vozidla nájdeme čierne kožené sedadlá Katzkin, ktoré sú doplnené o červené prvky a červené prešívanie. To sa objavuje aj na lakťovej opierke. Červené kľučky a doplnky prístrojového panela pochádzajú zo sériovej ponuky značky Mopar®. Interiér ďalej zušľachťujú športový volant Dodge, súprava pedálov Mopar®, radiaca páka Mopar®, prémiové podlahové koberčeky Mopar® a prahové lišty Mopar® s logom Dart.

 

Chrysler 300 Super S

Dôkazom toho, že štýl a rafinovanosť môžu harmonicky splynúť s výkonom a výrazným charakterom, je model Chrysler 300 Super S. Mohutný Chrysler 300 Super S ponúka prototypovú prednú časť, ktorá poskytuje skutočne sebavedomý vzhľad. Matne čierna mriežka chladiča s logom M (Mopar) vo vysoko lesklom odtieni Dark Hyper Black robí Chrysler 300 Super S naozaj jedinečným.

Znížená karosérie (vďaka sade znížených pružín Mopar®) je posadená na 22palcových kolesách Mopar® vpredu aj vzadu. Rovnako ako písmeno M na maske chladiča, aj sériové stredy kolies Mopar® sú vyvedené v lesklo čiernom odtieni Dark Hyper Black, čo s matným odtieňom karosérie Cerulan vytvára zaujímavú farebnú kombináciu. Pri pohľade zozadu zaujme difúzor a zadný spojler na veku batožinového priestoru z portfólia značky Mopar®, ktoré prispievajú k väčšiemu prítlaku kolies k vozovke. Karosériu dopĺňajú logá 300 Super S a Mopar® Design.

 

Agresívne vyzerajúca karoséria korešponduje s prémiovým štýlom interiéru. Koncepčné sedadlá Katzkin vo svetlo sivej koži sú zušľachtené modrým prešívaním, ktoré sa objavuje aj na lakťových opierkach. Fluorescenčná modrá farba sa objavuje aj na obložení dverí a paneli s kontrolnými ukazovateľmi. Štandardná radiaca páka bola nahradená prototypovou rukoväťou v tvare T a volant bol nahradený športovejšou verziou so sploštenou spodnou časťou. Sériové prahové lišty Mopar nesú logo Chrysler, prémiové podlahové koberce a koberec v batožinovom priestore sú potom opatrené kovovými logami.

 

Pod kapotou modelu 300 Super S sa ukrýva mimoriadne silný agregát 5.7 l HEMI, ktorý bol odladený pomocou sád Mopar® Stage 1, Stage 2 a Stage 3. Tie zodpovedajú modifikáciám a zvýšeniu výkonu poskytovaným výkonnostnými sadami Mopar® Scat Pack pre motor 5.7 l HEMI vozidiel Dodge Challenger a Dodge Charger.

 

Zo sériových dielov zaslúžia zmienku predné a zadné výstuže vzpier zavesenia, ktoré spevňujú vozidlo v zákrutách a zlepšujú tak ovládateľnosť, a tiež brzdová sada Mopar® Big Brake.

 

Chrysler 200 S Mopar®

Stredne veľký sedan značky Chrysler bol upravený kombináciou sériových a prototypových dielov a príslušenstva Mopar®, čím vznikol model Chrysler 200 S Mopar®.

 

Oveľa svalnatejšieho vzhľadu modelu 200S Mopar® bolo dosiahnuté prostredníctvom sivého metalického odtieňa karosérie Ceramic a tiež pridaním sériovej sady na úpravu karosérie Mopar®, vrátane predného spojlera, bočných prahových nástavcov a zadného difúzora. Koncepčná kapota Mopar® Performance s dvomi výduchmi zlepšuje nielen chladenie, ale aj samotný vzhľad vozidla. Veľké sériové 19palcové kolesá Mopar® sú vyvedené v matne čiernom odtieni, ktorý s karosériou v sivom metalickom odtieni Ceramic vytvára zaujímavý kontrast. Medzi ďalšie doplnky exteriéru patria koncovky výfuku a logo Mopar® Design.

 

Vo vnútri vozidla nájdeme koncepčné kožené sedadlá Katzkin s perforovanými prvkami a olemovaním modrým odtieňom Mopar® Blue. Rovnaký modrý odtieň sa objavuje aj na paneli s kontrolnými ukazovateľmi a na častiach dverí. Zmeny v interiéri potom uzatvárajú prémiové podlahové koberčeky Mopar® a sada pedálov Mopar®.

 

Motor V-6 Pentastar bol vylepšený výfukom s katalyzátorom v zadnej časti a studeným sacím potrubím. Sériové znížené zavesenie Mopar približuje Chrysler 200S Mopar k vozovke, čím zlepšuje jazdné vlastnosti a ovládateľnosť. O patričnú brzdnú silu sa stará sada Mopar Big Brake.

 

Fiat 500X Chicane

Kompaktný crossover Fiat 500X má na výstave SEMA 2015 svoju premiéru. Predstavuje sa prostredníctvom dvojice modelov Fiat 500X Chicane a Fiat 500X Mobe, ktoré naznačujú, ako je možné vozidlá s ikonickým talianskym štýlom, funkčnosťou a výkonom upraviť podľa rôznych životných štýlov.

 

Fiat 500X Chicane spadá do tzv. kategórie street-tuner a bol navrhnutý pre jazdu v meste. Vybavený je koncepčnou prednou časťou Mopar®, nástavcami karosérie a 20palcovými kolesami v dvojtónovom odtieni matne čierna/lesklo čierna. Lesklo modrá karoséria Competition je zvýraznená koncepčnými pruhmi Chicane a lesklo čiernou strechou.

 

Pre úpravu interiéru modelu Chicane použil Mopar® niektoré z viac než stovky príslušenstva navrhnutého špeciálne pre model 500X. Úpravy zahŕňajú sadu svetlých pedálov, koncepčné matne čierne prahové lišty zušľachtené logom 500X, logo 500X v reliéfe na prémiových koberčekoch a sadu pre organizovanie batožinového priestoru, všetko z portfólia značky Mopar®.

 

Štýl karosérie prenášajú do interiéru kožené sedadlá Katzkin s modrými prvkami a modrým logom X a prístrojový panel s čelnou časťou v modrom odtieni Mopar®. V modrom odtieni je vyvedený aj stred volantu okolo loga Fiat. Chrómované rámčeky boli nahradené čiernym povedením.

 

Vozidlo je poháňané zážihovým motorom 2.4 l Tigershark MultiAir2 v kombinácii s deväťstupňovou automatickou prevodovkou. Model 500X Chicane bol navrhnutý tak, aby splynul s mestskými ulicami, napríklad pomocou zníženého podvozku. Koncepčný výfuk s katalyzátorom v zadnej časti poskytuje väčší výkon, prototypové koncovky výfuku potom zvyšujú celkovú atraktivitu vozidla.

 

Fiat 500X Mobe

Fiat 500X Mobe bol pomenovaný po triku z kite-surfingu. Upravený bol prostredníctvom produktov umožňujúcich dopravu vybavenia na pláž a pre surfovanie.

 

Slonovinový perleťový odtieň karosérie zvýrazňuje matne bronzová časť kapoty, strecha, kryty vonkajších spätných zrkadiel a spodná časť mriežky chladiča taktiež v bronzovom odtieni. Model 500X Mobe s pohonom všetkých kolies je zušľachtený grafikou X s modrým pruhom pozdĺž celého boku. Rovnaký odtieň bol použitý aj na jednom z otvorov sériových 18palcových zliatinových kolies vyvedených v dvojtónovom odtieni matne bronzová - matne čierna.

 

Strešný nosič Mopar® so špeciálnou grafikou loga Mopar® je určený pre transport kiteboardu alebo iného rekreačného vybavenia. V interiéri zaujmú modré prvky sedadiel korešpondujúce s detailmi na karosérii a tiež veľké vyšívané logo X.

 

Logo 500X zdobia prahové lišty Mopar® v bronzovom odtieni, logo Fiat potom nájdeme na nosiči v batožinovom priestore, prémiových celoročných koberčekoch a na sade prvej pomoci. Vešiaky na predných hlavových opierkach poskytujú ideálne miesto pre odloženie búnd.

 

Model 500X Mobe je poháňaný zážihovým motorom 2.4 l Tigershark MultiAir2 s deväťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý bol posilnený prostredníctvom výfuku s katalyzátorom v zadnej časti a špeciálnymi koncovkami.

 

Ram Rebel X

Ram 1500 Rebel neje potrebné nijako zvlášť predstavovať. Verzia Ram Rebel X však veľkému pick-upu dodáva prostredníctvom katalógového príslušenstvo Mopar® novú dimenziu.

Karoséria v medenom odtieni je zušľachtená funkčnou kapotou Mopar® Performance s matne čiernou grafikou a modrým lemom v odtieni Mopar® Blue. Široké lemy blatníkov ukrývajú veľké 35palcové pneumatiky Toyo na 17palcových skrutkovaných ráfikoch, ktoré zlepšujú schopnosti vozidla v teréne. Celkový vzhľad dotvárajú lakované funkčné príruby a stredy kolies Mopar®.

Predná časť je charakteristická výraznou mriežkou Rebel s logom Ram v matne čiernom odtieni a koncepčnou dvojdielnou ochrannou doskou. Korba je chránená mäkkým trojdielnym krytom, dvojdielny schodík u výfuku potom umožňuje lepšiu dostupnosť k náradiu alebo vybaveniu uloženému na korbe.

Čierne rúrkové stúpačky doslova nabádajú k nastúpeniu do vozidla. Interiér je vybavený prototypovými koženými sedadlami Katzkin s vyšívaným menom Rebel v čiernom odtieni so strieborným lemom a modrým písmenom X. Prešívanie v medenom odtieni zdobí lakťovú opierku a volant. Ďalšie prvky v interiéri zahŕňajú celoročné rohože, sadu pedálov a prahové lišty.

Ram Rebel X je poháňaný motorom 5.7 l HEMI, ktorý bol naladený tak, aby ovládol tak mestské ulice, ako aj terén. Sacie potrubie, výfukový systém a koncovky výfuku a rad ďalších doplnkov zvyšujú celkové výkonové parametre vozidla. O hladkú jazdu sa potom stará prototypové pneumatické odpruženie.  

 

Ram ProMaster City DiveMaster

Mopar® disponuje kompletným portfóliom doplnkov, ktoré sú potrebné k transformácii obyčajnej dodávky Ram ProMaster City do úplne jedinečného a osobitého kúsku, napríklad v podobe verzie Ram ProMaster City DiveMaster určenej pre svet potápania.

 

Tento ProMaster City si rozhodne nikto nepopletie s obyčajnou úžitkovou dodávkou. Paleta farieb a odtieňov vytvára na karosérii dojem skutočného oceánu. Biela spodná časť prelínajúca sa smerom nahor do modrého odtieňa pripomína pohľad potápačov pri vynáraní z mora. Matne čierna farba pokrýva kapotu, prednú časť a bočné stĺpiky, ktoré sú opatrené grafikou Mopar® Ram Deep Dive Scuba Shop.

 

Kryty vonkajších spätných zrkadiel zdobí špeciálna grafika kombinujúca červenú a bielu farbu, teda symbol označujúci miesto ponoru, kapotu potom silueta potápačov. Ram ProMaster City Divemaster je osadený 17palcovými prototypovými kolesami. Funkčné príslušenstvo zahŕňa strešné lyžiny, uzamykateľné viečko palivovej nádrže a zámky kolies.

 

Interiér sa môže pochváliť modrými prvkami sedadiel Mopar® z kože Katzkin v prvom a druhom rade s vygravírovaným logom Mopar®. V nákladovom priestore nechýbajú regály a police pre uloženie potápačského vybavenia a unikátny protišmykový nástrek podlahy. Zadné dvojkrídlové dvere poskytujú ďalší úložný priestor pre výbavu a TV obrazovku. LED svetlá Mopar® osvetľujú nákladový priestor v záujme uľahčenia nájdenia potápačského vybavenia pri nočných ponoroch. Interiér potom dopĺňajú celoročné podlahové koberce.

 

Ram ProMaster DragMaster

Miesto potápačských motívov zdobia model Ram ProMaster DragMaster pretekárske pruhy. Vozidlo je vybavené pre dvojaký účel, jednak ako ťažné vozidlo pre pretekárske vozidlo a jednak ako dielňa a sklad náhradných dielov.

Bielej karosérii dominuje logo Mopar® Performance na bočných posuvných dverách, logo Mopar® na zadných krídlových dverách a nápis Mopar® v bielom pruhu na čelnom okne. Modré pruhy Mopar® na bokoch sa opakujú aj na ťahanom voze, úplne novom preplňovanom modeli Dodge Challenger Drag Pak.

DragMaster je osadený prototypovými lakovanými 16palcovými kolesami a radom sériového príslušenstva Mopar® vrátane uzatvárateľného viečka palivovej nádrže a zásuvky pre pripojenie elektriky prívesu. Medzi ďalšie exteriérové ​​doplnky patria bočný schodík, hmlové svetlá a zámky kolies.

Police a regály slúžia pre potreby mobilnej dielne a pre uloženie dielov pre preteky na štvrť míle. LED osvetlenie v nákladovom priestore poskytuje dostatok svetla pre nočné opravy alebo prípravu. Ďalšie sériové príslušenstvo Mopar® zahŕňa celoročné koberčeky, kryt podlahy v nákladovom priestore a držadlá na D a B stĺpikoch. Zvýšený strop poskytuje extra výšku pre pretekárov alebo posádku pracujúcu v nákladovom priestore.

Expozícia Mopar® predstaví tiež upravené vozidlá značky Jeep®: Jeep® Chief, Jeep Wrangler Red Rock Responder, Jeep® Cherokee Canyon Trail a Jeep® Renegade Desert Hawk. Všetky tieto koncepty sa predstavili nedávno na akcii Moab Easter Jeep® Safari 2015.

 

Mopar® na SEMA Livestream

Značka Mopar® uskutoční svoju tradičnú tlačovú konferenciu v utorok 3. novembra o 16:26. Akcia bude naživo vysielaná na https://livestream.com/FCALive/Mopar2015SEMA  

 

O značke Mopar®
Značka Mopar (skrátenie slov MOtor a PARts), ktorá vznikla v roku 1937, bola pôvodne názvom nemrznúcej zmesi. Meno si urobila v šesťdesiatych rokoch v období tzv. muscle cars. Postupom času v rámci Mopar vznikla aj špeciálna divízia pre produkciu dielov pre pretekárske vozidlá Mopar® Performance Parts. Táto divízia sa zaoberala predovšetkým komponentmi pre zvýšenie výkonu a zlepšenie ovládateľnosti, a to tak pre cestné, ako aj pretekárske vozidlá, ku ktorým neskôr pridala technický servis a starostlivosť o zákazníkov.

 

Mopar®, značka skupiny FCA zameraná na služby, starostlivosť o zákazníka, originálne náhradné diely a príslušenstvo, distribuuje viac ako 500 000 dielov a príslušenstva na viac než 150 trhov po celom svete. S viac ako 50 distribučnými centrami a 27 kontaktnými uzlami pre zákazníkov integruje služby oddelenia starostlivosti o zákazníka pre podporu dílerov aj zákazníkov po celom svete. Mopar® je zdrojom originálnych dielov a príslušenstva značiek skupiny FCA.

 

Diely Mopar® sú vytvárané rovnakými tímami, ktoré sa podieľajú na továrenskej špecifikácii vozidiel FCA. Toto priame spojenie dnes pritom nemôže ponúknuť žiadna iná spoločnosť v oblasti popredajnej starostlivosti. Kompletný zoznam príslušenstva a výkonnostných dielov nájdete na www.mopar.com.

 

Turín, 3. novembra 2015

 

najnovšie videá

rozšírené vyhľadávanie

Vyhladávanie...

Od
Pre
Vyhladávanie

Súvisiace obrázky


Príložit súbor